PARKORAN KONUTLARI ANKARA | 2006
İşveren: Toplu Konut İdaresi
MESA ve AKTÜRK ortaklığı ile gerçekleştirilen Park Oran Konutları ve Ofisi; 31 katlı 12 adet blok ile, 7 katlı 5 adet blok, çok katlı bir is merkezi ve sosyal yasam tesisleri ile, son derece geniş çaplı bir projedir. Oran’da, 1832 konuttan oluşan bu site 505.000 m² yapı inşaat alanına sahiptir. Aktürk’ün kentsel planlama konusundaki deneyim ve becerisini yansıtan modern mimari üslubu, evlerin içindeki kaliteyi en yüksek seviyeye taşırken, çevresindeki sosyal anlarında da yasamı sağlık, keyif ve eğlenceyle sunmaktadır.

İNCEK AKTÜRK NASCOR VİLLALARI ANKARA | 2005
İşveren: Aktürk Yatırım Projesi
Eşsiz güzellikteki geniş bahçeler içinde Nascor İleri Ahşap Yapı Sistemleri ile inşa edilen dubleks yapılardan oluşan Nascor İncek Villaları, sunduğu yüksek yasam kalitesi enstrümanları ile son derece modern bir çizgiye sahiptir,ayrı parsellerden oluşan toplam 6200 m2 alan üzerine inşa edilen 13 adet villadan oluşmaktadır; her villanın ayrı bir mimari projeye sahip olması ve Nascor Yapı Sisteminin kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda her türlü değişikliğe olanak sağlaması nedeniyle, yapı sektöründe büyük bir ilgi uyandırmıştır.
ÇESMELER VADİSİ İSTANBUL | 2001


İşveren: Aktürk Yatırım Projesi

Kemerburgaz’da, 30.000 m2 yeşil alan üzerinde yer alan, toplam 65 villadan oluşan Çeşmeler Vadisi Projesi, yüksek güvenlikli, estetik ve sağlıklı Nascor İleri Ahşap Yapı Sistemleri ile hayata geçirilmiştir. Yürüyüş parkuru, spor ve sağlıklı yasam merkezi, tenis kortları, kapalı ve açık yüzme havuzları ile son derece geniş sosyal olanaklara sahip olan proje, doğayla barışık mimari üslubu ile dikkati çekmektedir. İnşaat sürecinde arazideki hiçbir ağacın kesilmemiş olması, projenin en önemli özelliklerinden birisidir.
RAPSODİ EVLER İSTANBUL | 2006
İşveren: Aktürk Yatırım Projesi
Yasam sevinci uyandıran bir doğa ve kent soylu yasamın tüm çağdaş konfor parametrelerini aynı projede buluşturan Rapsodi Evleri, nefes alan konutları ve sosyal tesisleri ile, İstanbul Çekmeköy’de ideal bir yasam modeli sunmaktadır.Proje, 52.000 m2 alan üzerine kurulu, 4 katlı 25 blokta yer alan toplam 555 konut ve 8 işyerinden oluşmaktadır.
Aktürk vizyonunun en güzel örneklerinden biri olan bu projenin peyzaj alanları dahilinde; 3 gölet, 3 açık yüzme havuzu ve açık spor alanları bulunmaktadır.Ayrıca, kapalı yüzme havuzu, spor merkezi, açık ve kapalı otoparkları ile, Anadolu Yakası’nın en seçkin sitelerinden biri olma özelliğini günümüzde de korumaktadır.