PRESTİJ PROJELERİ

ZORLU CENTER

İstanbul’un en merkezi noktalarından birinde, yaklaşık 693.785 m² inşaat alani Üzerinde hayata geçirilen Zorlu Center, tek bir adada ve tek seferde dört blok halinde yükselen, beşli karma kullanım özelliğine sahip özgün bir proje alarak, sadece Türkiye’de değil, dünyada da bir ilkin altına imza atmıştır. Performans sanatları merkezi, otel, is merkezi, alışveriş merkezi ve rezidans bölümleri ile beş farklı temayı aynı kompleks içerisinde buluşturan proje, ülkemiz mimari vizyonuna yepyeni bir açılım kazandırmıştır.

CUMHURBAŞKANLIĞI CAMLI KÖŞK YABANCI DEVLET BAŞKANLARI KONUKEVİ

İlk olarak 1936 yılında hizmete açılan Camlı Köşk, 1951-1954 yılları arasında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı devlet başkanlarına ikametgah olarak tahsis edilmiştir. Yıllar içerisinde farklı pek çok işlevi yerine getiren yapı, 1994 yılında Aktürk Yapı tarafından restore edilerek, yeniden TC. Cumhurbaşkanlığı Yabancı Devlet Başkanları Konukevi statüsünü kazanmıştır. Tarihi misyonuna ve aslına sadık kalınarak yeni bölümler eklenen bina, teknolojinin en son olanakları ile donatılan özgün mimari dili ve konfor odaklı mekansal kalitesi ile, restorasyon açısından örnek niteliğinde bir projedir.

KUVEYT BÜYÜKELÇİLİK KOMPLEKSİ

Aktürk Yapı tarihçesinde önemli kilometre taşlarından biri olan Kuveyt Büyükelçilik Kompleksi, ülkemizin başarıyla gerçekleştirilmiş, uluslararası saygınlığa sahip projelerinden biri olarak kabul görmektedir. Bu itibar proje, hayata geçirildiği yıllarda ülkemizin sınırlı koşullarına meydan okuyan mimari vizyonu, sahip olduğu ileri mühendislik teknikleri ve yarattığı organizasyon disiplini ile önemli bir referans noktası olarak Aktürk Yapı’nın geleceğine projeksiyon tutmuştur.

SİLAHLI KUVVETLER KOMUTA HAREKAT MERKEZİ VE SOSYAL HİZMET BİNASI

Restorasyon ve modernizasyonu Aktürk Yapı tarafından gerçekleştirilen bu önemli proje, farklı disiplinleri deneyimleme olanağı sunan mimari süreci ile Aktürk adının markalaşma sürecinde rotasını belirlemesine de büyük katkıda bulunmuştur. Sektörel açıdan grubun kurumsal güvenilirliğine vurgu yapan bu proje, karargah ihtiyaçlarına odaklanan nitelikli ve fark yaratan konformist çözümlemelerinin yani sıra, çalışma ve toplantı salonlarında ileri teknoloji ürünü algılama, görüntüleme ve haberleşme parametreleri ile Aktürk adını gururlandıran son derece değerli bir projedir.