ÜST YAPI PROJELERİ

ANKARA TANDOĞAN KAVŞAĞI

Tandoğan bölgesinde yer alan bu kavşak projesi, bütün altyapı zorluklarına rağmen, yaratıcı İmalat çözümlerinin etkin olarak kullanılması sayesinde başarıyla tamamlanmış bir projedir.

ANKARA SIHHIYE İLK ÇOK KATLI KAPALI OTOPARK

Aktürk’ün ilk kamusal yapısı olan Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı, 40.000 m2 yapı inşaat alanına sahiptir. 1200 araç ve 71 dükkan kapasitesi ile Kızılay’ın otopark sorununa çözüm getiren bu proje, çok kısa zamanda tamamlanarak Ankaralıların hizmetine girmiştir.

TBMM VE GENELKURMAY BAŞKANLIĞI KAVŞAĞI

TBMM ve Genelkurmay Başkanlığı önünde yer alan geçiş ve kavşak inşaatı, tüm zorluklara rağmen çok kısa bir zamanda tamamlanarak Ankaralıların hizmetine sunulmuş ve büyük takdir toplanmıştır.

AŞTİ ÇAY YOLU METRO İNŞAATI

Ankara raylı toplu taşıma sistemleri ASTI-Çayyolu Metrosu ve 2. Etap inşaatı, toplam 12.500 m hat uzunluğuna sahip olup, tonel ve go kopa sistemle inşa edilmiştir. Hat üzerinde yer alan 10 adet yeraltı istasyonu, çeşitli toneller ve yeraltı aktarma yapılan ile son teknolojiye sahip kombine bir metro sistemidir

KIZILAY ÇAYYOLU İSTASYONLARI ARASI METRO HATTI PROJESİ

2002 yılında inşaatına başlanan Metro 1 projesi 9388 uzunluğundadır. 2007 yılında tamamlanarak idareye teslim edilmiştir. Projede 7 adat istasyon bulunmaktadır. Hattın yaklaşık 1945 metre uzunluğundaki bölümü delme tünel, 5953 metre uzunluğundaki bölümü ise aç-kapa yapısından oluşmaktadır.

ANKARA ESKİŞEHİRYOLU YOL YENİLEŞTİRME VE ÇAĞLAYAN KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI

İhalesi 2006 yılında alınan Eskişehir Yolu 8+203 km- 11+770 km arası yol genişletmesi ile mevcut istikamette bulunan Çağlayan Köprülü Kavşağı’nın inşaatı 2008 yılında Aktürk İnşaat tarafından tamamlanmıştır. Söz konusu işe yol ve kavşak çalışmalarının yanı sıra alt yapı aktarımları ve deplasmanları da dahil edilmiştir.