KONUT PROJELERİ

AKTÜRK RAPSODİ EVLERİ

Yaşam sevinci uyandıran bir doğa ve kentsoylu yaşamın tüm çağdaş konfor parametrelerini aynı projede buluşturan Rapsodi Evleri, nefes alan konutları ve sosyal tesisleri ile İstanbul Çekmeköyde ideal bir yaşam modeli sunmaktadır. Proje, 52.000 m² alan üzerine kurulu, 4 katlı 25 blokta yer alan toplam 555 konut ve 8 işyerinden oluşmaktadır.

PARKORAN KONUTLARI VE OFİSİ

AKTURK ve MESA ortaklığı ile gerçekleştirilen Parkoran Konutlan ve Ofisi: 31 kat 12 adet blok ile 7 katlı 5 adet blok, çok katlı bir iş merkezi ve sosyal yaşam tesisleri ile son derece geniş çaplı bir projedir. Oran’da, 1832 konut ve 72 İşyerin den oluşan bu site 505.000 m² yapı inşaat alanına sahiptir. Aktürk’ün kentsel planlama konusundaki deneyim ve becerisini yansıtan modern mimari üslubu, evlerin içindeki kaliteyi en yüksek seviyeye taşırken, çevresindeki sosyal alanlarında da yaşamı sağlık, keyif ve eğlenceyle sunmaktadır.

KEMERBURGAZ ÇEŞMELER VADİSİ​

Kemerburgaz’da, 30.000 m² yeşil alan üzerinde yer alan, toplam 65 villadan oluşan Çeşmeler Vadisi Projesi, yüksek güvenlikli, estetik ve sağlıklı Nascor İleri Ahşap Yapı Sistemleri ile hayata geçirilmiştir. Yürüyüş parkuru, spor ve sağlıklı yasam merkezi, tenis kartları, kapali ve açık yüzme havuzları ile son derece geniş sosyal olanaklara sahip olan proje, doğayla barışık mimari üslubu ile dikkati çekmektedir. İnşaat sürecinde arazideki hiçbir ağacın kesilmemiş olması, projenin en önemli özelliklerinden birisidir.

ORAN AKTÜRK EVLERİ

Çankaya’da 23.265 m² alan üzerinde, tünel kalıp teknolojisi ile iki etapta gerçekleştirilen bu proje, sunduğu çağdaş yaşam standartları ile iki etapta 11 blokta yer alan 190 konuttan oluşmaktadır.

İNCEK AKTÜRK NASCOR VİLLALARI

Essiz güzellikteki geniş bahçeler içinde Nascor ileri Ahşap Yapı Sistemleri ile inşa edilen dubleks yapılardan oluşan Nascor İncek Villaları, sunduğu yüksek yaşam kalitesi, enstrümanlar ile son derece modern bir çizgiye sahiptir, aynı parsellerden oluşan toplam 6200 m² alan üzerine inşa edilen 13 adet villadan oluşmaktadır; her villanın aynı bir mimari projeye sahip olması ve Nascor Yapı Sisteminin kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda her türlü değişikliğe olanak sağlaması nedeniyle, yapı sektöründe büyük bir ilgi uyandırmıştır.

DİKMEN VADİSİ PROJESİ / ÇANKAYA EVLERİ

Ülkemizin ilk kentsel dönüşüm projesi olan ve toplam 750 konuttan oluşan Dikmen Vadisi Projesi’nin ilk halkası olan Çankaya Evleri, Aktürk tecrübesini yansıtan yüksek yaşam standartları ile ayrıcalık yaratan 218 konuttan oluşmaktadır. Depreme karşı en güvenilir sistemlerden tünel kalıp sistemi ile gerçekleştirilen proje, yaşam kalitesini artırmaya yönelik vizyoner mimari anlayışı güçlü altyapısı, kentle kurduğu yakın ilişki, sosyal hayatı besleyen gelişmis tesisleri ve ticari alanları ile site sakinlerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamaktadır.

DİKMEN VADİSİ PROJESİ / TERAS EVLERİ

Dikmen Vadisi Projesi’nin bir diğer halkası olan Teras Evleri, 3 yapı adası Üzerinde yükselen, seçkin bir yaşam tarzı sunan 65 dairelik 8 bloktan oluşmaktadır. Dikmen Vadisi’nin hemen yanı başında konumlanan bu özel site, sakinlerine hem şehrin hem de park alanının tüm olanaklarından yararlanmak şansı sunarken, günden güne büyüyen Ankara’nın kent planına entegre bir yaşam kültürüne de ev sahipliği yapmaktadır.

DİKMEN VADİSİ PROJESİ / ÇANKAYA PARK EVLERİ

Mimariyi oluşturan tüm disiplinlerin ideal bir bileşkesi niteliğindeki Dikmen Vadisi Projesinin 321 konuttan oluşan Çankaya Park Evleri, yaşanmaya değer mekanlar yaratmasının yanı sıra site sakinlerinin her türlü ihtiyacını bir arada sunan güclü bir altyapıya sahiptir. Tünel kalıp sistemi ile gerçekleştirilen insan odaklı bu özel proje, ticari alanları, RenewaClub spor ve sağlıklı yaşam tesisleri ve doğal çevre güzellikleri ile insan doğasına yakışan bir yaşam kültürüne ev sahipliği yapmaktadır.

DİKMEN VADİSİ PROJESİ / STÜDYO EVLERİ

Dikmen Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin en son halkası olan Stüdyo Evleri, çağdaş bir bakış açısıyla tasarlanan 96 konut ve 4 ticari bölümden oluşmaktadır. Kentsoylu yaşamın doğal bir ihtiyacı olarak ortaya çıkan stüdyo tarzı daireler, Aktürk’ün inovatif bakış açısı ve yüksek standartları ile bu klasmandaki benzer projeler için ideal bir örnek teşkil etmektedir.

ERYAMAN 1. ETAP KONUTLARI

Eryaman 1. Etap Konutlar, toplam 90.000 m² alan üzerinde 5 ve 10 katlı bloklardan oluşan, 728 daireden meydana gelmektedir. Depreme dayanıklı tünel kalıp ve açık prefabrikasyon elemanları ile çok kısa bir zamanda hayata geçirilen bu konutlar, aradan geçen uzun yıllara rağmen, hala aynı üstün kalite standartlarını koruması le Aktürk vizyonuna referans oluşturan son derece değerli bir projedir.

ERYAMAN 5. ETAP KONUTLARI

Her başarılı projenin bir sonrakine referans oluşturacağı bilinciyle hareket eden Aktürk, 1. Etap sürecinde sergilediği başarı sayesinde, Eryaman 5. Etop Konution için de tercih yaratmıştır, 66.000 m2 alan üzerinde gerçekleştirilen bu ikinci proje, İki ada üzerinde yükselen toplam 592 konuttan oluşmaktadır. Aynı teknik ve yüksek kalite standartları ile hayata geçirilen yapılar, öngörülenden daha kısa bir süre içerisinde teslim edilmiştir.