ASKERİ PROJELER

SABİHA GÖKÇEN ULUSLARARASI HAVAALANI ÜSTYAPI TESİSLERİ

Sabiha Gökçen Havaalanı 2. Kısım Insaatları, Akturk Yapı & Ener Insaat Konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilmiştir. Aktürk Yapı tarafından inşa edilen 9500 m²’lik Kargo Terminal, kuru ve soğuk hava depolarıyla uluslararası ölçekte servis sunmaktadır Türkiye’nin ilk X-Ray cihazlı kargo uygulamasının gerçekleştirildiği kargo terminal binasının yanı sıra Sağlık Hizmet Binası, Şirketler Hizmet Binası Sundurması, Gümrük Binası Sundurması, Kargo Binası, Kantar Binası ve Giriş Kontrol yapılan da Aktürk güvencesiyle havaalanına kazandırılmıştır.

ERZURUM HAVAALANI FİLO HAREKAT BİNASI

Filo Harekat Binası ve Uçak Bakım Hangarı İnşaatı, evrensel normlarda mühendislik teknikleriyle gerçekleştireler Erzurum Havaalanı’nda hizmete girmiştir.

MALATYA YAMADAĞ HAVA SAVUNMA RADARI

3700 rakımlı Yamadağ tepesinde, son derece çetin doğa şartlarında inşa edilen 25 km. Yol ile ulaşılan askeri tesis; her türlü iklim koşullarında kesintisiz hizmet sağlamak üzere, üstün bir teknoloji ile gerçekleştirilmiş, donanımlı ve örnek nitelikte bir yapıdır.

VAN PİR-REŞİT HAVA SAVUNMA SİSTEMİ RADARI

Van Pir-Reşit Hava Savunma Radarı ve bağlı bulunduğu enerji nakil hatları, Aktürk deneyim ve ileri teknoloji ekipmanları ile son derece zor şartlar altında inşa edilmiş özel bir askeri tesistir.